Život sa začína až za hranicou komfortu

Autor: Jakub Ševčík | 13.9.2014 o 10:00 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  1154x

Istota je naša komfortná zóna, v ktorej sme uväznený. Pocit bezpečia, stability a istoty v nás vyvoláva akože pozitívne emócie, pri ktorých sa zbavujeme strachu. Chceme istotu v práci, v láske, v priateľstve, vo financiách a tak sme sa rozhodli lenivo pripútať k našej zóne komfortu, v ktorej sme kvázi šťastný. No podľa mňa je pravda iná…

Dnes si nemôžeš byť istý takmer ničím. Veľa ľudí je pripútaná k svojej práci, pretože potrebuje mať pravidelný príjem a chcú mať istotu, že ho dostanú.Ostávajú tak vo svojej zóne komfortu, v ktorej sa síce zbavujú strachu ale nie nešťastia. Koľko ľudí miluje svoju prácu? Úprimne, myslím si, že málokto. Inak by sa každý nesťažoval na veľa roboty a málo času. Ľudia chcú len istotu. Kvôli stabilite a strachu robia čo ich nebaví. Preto len prežívajú vo svojom každodennom “komforte”. Viem, že mi dá za pravdu len málokto ( ak vôbec ) ale ak chceme žiť podľa svojich predstáv a plniť si sny musíme opustiť našu „skvelú“ komfortnú zónu a hľadať šťastie mimo nej.

„Väčšina ľudí dá pred neistotou prednosť tomu, že nebudú šťastní.“

Snažím sa pochopiť ľudí, ktorých strach je väčší než túžba po šťastí. V čom spočíva ich život? V práci? V nešťastí? V rozčuľovaní sa a kritizovaní? Odvrhnú svoju spokojnosť a radosť zo života kvôli istote, že dostanú svoju minimálnu mzdu? Isteže to nie je ľahké, odísť zo zabehnutého systému, v ktorom je väčšina ľudí. Ale rozhliadni sa, väčšina ľudí je chudobných, väčšina ľudí je nešťastná, väčšina všetko kritizuje ale nič s tým neurobí.Nechci byť väčšina. Odpovedz si čo chceš v živote byť? Šťastný, usmievavý človek, ktorý nemá problémy a strach? Alebo mrzák, ktorý spáli svoje sny a dá prednosť akejsi istote.

„Najväčšia chyba, ktorú ľudia v živote robia je, že sa nepokúsia robiť to, čo ich najviac baví.“ ( Forbes )

Rozhodni sa, čo chceš v živote a kde sú tvoje priority. Výhovorky obstoja len u mrzákov. Ale ty si iný ! Opusti svoje väzenie a hľadaj. Najmä neprestávaj žiť a nenechaj sa ovládať väčšinou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?