Kam smeruje moje vzdelanie?

Autor: Jakub Ševčík | 5.9.2014 o 10:00 | Karma článku: 3,47 | Prečítané:  735x

Neučíme sa pre školu, ale pre život. (Seneca) Tak potom prečo, keď nás niečo zaujíma a baví neštudujeme to ďalej? Nevzdelávame sa v tom čo je pre nás podstatné a čo nás zaujíma? Miesto toho sa veľakrát učíme akurát tak nadávať na niečo čo nás nezaujíma, nebaví a nechceme to. Áno, obľúbená veta učiteľov: „Ešte nevieš čo budeš v živote robiť a potrebovať“, súhlasím, avšak viem čo ma baví a čo by som robiť chcel a keďže si stojím za vetou „Rob čo miluješ a miluj to čo robíš“ tak s určitosťou viem, že nebudem strácať čas preto, aby som sa učil to čo aj tak robiť nechcem.

Väčšou chybou ako sa učiť pre známky je už len neučiť sa vôbec

Vzdelanie je skvelé a vzdelávam sa naozaj rád, aj keď nie v škole. Učivá v škole mi len pomáhajú nájsť to čo ma baví a zaujíma a v tom sa potom vzdelávam sám. Škola je skvelé miesto, kde môžem objaviť to čo chcem robiť a ujasniť si svoje priority. Ale učiť sa pre známky je to najhlúpejšie čo môžem urobiť. Hoci nechcem byť najhorší žiak, nechcem prepadať, nechcem školu flákať, učiť sa pre známky nikdy nebudem. Chcem byť vzdelaný a učiť sa pre seba. Mám jasný cieľ robiť čo ma baví a dominovať v tom, vyniknúť a mať v tom čo najlepší prehľad. Stále sa vzdelávať, veľa čítať, navštevovať semináre, pýtať sa ľudí, ktorí sa tomu rozumejú… Ale neučiť sa len preto, že to robí väčšina. Ja nie som väčšina, a ani nechcem byť ! Pretože väčšina ľudí je nešťastná a nerobí čo ich baví. Budem spokojnejší, keď budem ja jeden z tých pár ľudí, o ktorých sa hovorí, že sú horší žiaci v škole a šťastnejší v živote.

Pár ľudí mi už položilo otázku prečo som šiel na gympel, keď sa nechcem učiť. Na túto školu som vôbec nešiel preto, že to je gympel a chcem ísť na výšku snov ale preto, že sú tu skvelé vzťahy ako s inými študentmi, tak aj s učiteľmi a veľa možností na rozvíjanie sa. Mám tu možnosť rozvíjať sa v tom čo ma baví a vzdelávať sa tak aj mimo školy. A priateľská atmosféra tomu len napomáha. Keby mi išlo o dobré známky asi som niekde na učňovke, no som oveľa spokojnejší a šťastnejší v takomto prostredí a v týchto podmienkach. A na tom mi záleží omnoho viac ako na známkach. Preto je dôležité určiť si priority a nasledovať ich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?